​Sulm terrorist në Siri, 28 të vrarë

Të paktën 28 njerëz u vranë sot në një sulm terrorist në një autobus në autostradën kryesore në provincën siriane të Dair al-Zor.

Kjo zonë kufizohet me Irakun, raportojnë mediat shtetërore siriane.

Asnjë detaj tjetër nuk është bërë i ditur deri më tani në lidhje me incidenti.

Ai ndodhi në zonën ku ndodhen shumica e ushtarëve dhe militantëve sirianë të mbështetur nga Irani, pranë qytetit antik të Palmyra, raporton Reuters.

Ngjarja paraprake

Synon Mbappen dhe Haalandin

Ngjarja e ardhëshme

Këto pesë fjali s’duhet t’ia thoni kurrë eprorit tuaj!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian