​Sot mot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se gjatë ditëve në vijim do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Të premten në mëngjes parashihet të krijohen ngrica të dobëta, kryesisht rreth viseve malore, ndërsa mjegulla do të shfaqet sërish në disa ultësira.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.

Ngjarja paraprake

Përballë me depresionin, ja çfarë duhet të bëni

Ngjarja e ardhëshme

Soni Malaj flet pa dorashka: Kjo këngëtare është konkurrentja ime më e madhe

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian