​Situata del jashtë kontrollit në Ksamil, vatra e zjarrit shumë pranë banesave

Një vatër e re zjarri është aktivizuar në Ksamil, ku janë djegur shkurre, ullishte dhe drufrutore.

Zjarri ka marrë përmasa të konsiderueshme, ndërsa pranë tij ndodhen edhe banesa.

Në vendngjarje kanë mbërritur 15 forca zjarrfikëse dhe 8 forca vullnetare.

Situata në Ksamil ka dalë jashtë kontrolli pasi terreni është shumë i vështirë dhe kërkohet ndihmë me forca ushtarake.

Pamjet KËTU.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

RMV/ I nxehti përvëlues, këto qytete regjistruan rekord temperaturash

Ngjarja e ardhëshme

Për të shtëna në dasma parashikohen edhe dënime me burg, mund të shkaktojë pasoja të rënda

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian