​Shkarkohet kreu i Shërbimit të Sigurisë Kombëtare të Armenisë

Kreu i Shërbimit të Sigurisë Kombëtare të Armenisë, Argishti Kyaramyan, shkarkohet nga detyra me një dekret të firmosur nga presidenti i Armenisë, Armen Sarkissian.

Sipas një dekreti të publikuar në faqen e Presidencës së Armenisë, shkarkimi i Kyaramyan nga detyra u vendos pas propozimit nga kryeministri Nikol Pashinyan.

Në dekret nuk ndahet informacion lidhur me arsyen e shkarkimit të Kyaramyan.

Si rezultat i operacioneve të suksesshme që ushtria e Azerbajxhanit ka ndërmarrë në Malësinë e Karabakut të pushtuar nga Armenia, janë çliruar shumë vendbanime nga pushtimi./tch

Ngjarja paraprake

AlternAtivA: Sistemi arsimor në Maqedoninë e Veriut po dështon për shkak të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës

Ngjarja e ardhëshme

Ushtronte dhunë ndaj gruas, arrestohet 60 vjeçari në Tiranë. Në pranga dhe tre persona të tjerë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian