​Remzo Mustafiq, siguron medaljenë Kampionatin Evropian për të Rinj

Boksieri, Remzo Mustafiq, ka siguruar medaljen e bronztë në Kampionatin Evropian për të Rinj (17-18 vjeçarë), që po mbahet në Budva të Malit të Zi.

Mustafiq mundi sonte Manuchar Kriheli të Izraelit, kategoria -91 kilogramë.

Remzo të premten lufton në gjysmëfinale përballë Mykyta Gorbatenko të Ukrainës.

Dje dhe pardje në evropian janë eliminuar Çlirim Berisha (-64 kg) dhe Luar Aliu (-56 kg).

Ngjarja paraprake

Fjolla Morina e ndau nga ish-bashkëshortja? Flet për herë të parë biznesmeni: Ja e vërteta

Ngjarja e ardhëshme

Luftë në Afrikë, Rebelët e Sahrawit kërkojnë pavarësinë nga Maroku pas 30 vitesh armëpushim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian