​Real Madridi përball skuadrës së fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Skuadra e cila e mbyllë renditjen tabelare në La Liga, Huesca, sot e pret Real Madridin e Zinedine Zidane e cila po vazhdon me ulje dhe ngritje në këtë edicion dhe momentalisht renditet bë vendin e tretë në tabelë.

Pas 20 ndeshjeve, Real Madridi ka grumbulluar 40 pikë dhe është 10 pikë Atletico Madridit që renditet në vendin e parë dhe po shkon sigurt drejt titullit kampion.

Këto janë formacionet zyrtare:

Huesca:

Real Madrid: Courtois, Varane, Nacho, Kroos, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Odriozola, Vinicius.Jr, Mendy

Ngjarja paraprake

Hasani: 72 % e qytetarëve vlerësojnë që niveli korruptiv ka shënuar rritje në komunën e Gostivarit – FAKTE

Ngjarja e ardhëshme

Rastet e reja me koronavirus vijnë nga këto komuna

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian