​Qendra Korrektuese Dubravë parandalon futjen e kontrabandës

Në Qendrën e Korrektuese Dubravë, pas një informacioni konfidencial nga Njësiti i Inteligjencës së SHKK-së, përmes rrugëve operative, oficerët korrektues kanë arritur të parandalojnë futjen e kontrabandës brenda kësaj qendre.

Stafi përgjegjës për siguri ka lokalizuar dy pako të ardhura për dy të burgosur.

Në të cilat bastisja ka rezultuar pozitive, ku brenda pakove në mënyrë të kamufluar është gjetur substancë e dyshuar narkotike.

Të burgosurit e dyshuar se pakot me gjëra të kamufluara kanë qenë të dedikuar për ta janë veçuar dhe ndaj tyre është iniciuar procedurë disiplinore, ndërsa për rastin është njoftuar edhe policia.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Newcastle ndeshet me Leeds Utd

Ngjarja e ardhëshme

Dy gjërat që nuk duhet të bëni kurrë në shtrat

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian