​PSG – Marseille, a do ta rrëmbejë Pochettino trofeun e parë? Formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 zhvillohet finalja e Kupës së Francës, e njohur si Trophee des Champions ndërmjet Paris – Saint – Germain dhe Marselle.

Ky do të jetë rasti më i mirë që trajner i sapo emëruar i PSG-së, Maurucio Pochettino ta fillojë aventurën e re në mënyrën më të mirë të mundshme duke e fituar këtë trofe shumë të rëndësishëm.

Këto janë formacionet zyrtare:

PSG: Navas, Kurzava, Daillo, Marquinhos, Florenzi, Paredes, Verratti, Herrera, Di Maria, Icardi, Mbappe

Marselle: Mandanda, Nagatomo, Gonzales, Caleta-Car, Sakai, Kamara, Guyie, Rongier, Thauvin, Payet, Radonjic

Ngjarja paraprake

Lushtaku: Mitrovicasit fitoren e PDK-së do t’ia dedikojnë Thaçit e Veselit

Ngjarja e ardhëshme

Sekretari Aziri takoi kompozitorin Beqiri

të fundit nga