​Përjashtim nga çdo kompeticion, UEFA po përgatitë dënimet e ashpra ndaj klubeve pjesëmarrëse në Superligën Evropiane

Krijimi i Superligës Evropiane pritet t’i kushtojë shumë rëndë klubeve kryesore nga Premier Liga, La Luga dhe Serie-A.

Mos kordinimi me organin më të lartë të futbollit evropian do të sanksionohet me dlnime shumë të ashpra.

Presidenti i UEFA-së Alexander Ceferin është duke u konsultuar me këshilltarët ligjor të këtij institucioni për të vemdosur rreth dënimeve që do të shqiptohen ndaj skuadrave që janë pjesëmarrëse në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës në këtë edicion garues.

“Do të provojmë t’i përdorim të gjitha sanksionet r mundshme për klubet pjesëmarrëse në Superligë. Sa më shpejtë që është e mundur ata duhet të përjashtohen nga të gjitha garat, edhe lojtarët gjithashtu.”, ka thënë Ceferin.

Ngjarja paraprake

Princi William kërkoi që Peter Phillips të qëndronte në mes tij dhe Harry në varrimin e Princ Philip

Ngjarja e ardhëshme

Sergio Aguero arrin marrëveshje personale me Barcelonën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian