​Përfundon Liga e Kombeve, rikthehet futbolli me klube

Pas dy javëve të gjata në botën e futbollit me kombëtare, vikendi do t’i takojë klubeve në ligat e ndryshme në kontinentin e Evropës.

Për të gjithë dashamirët e këtij sporti, vikendi do të jetë i pasur me shumë ndeshje të bukura dhe interesante.

Më poshtë janë të bashkangjitura disa nga përballjet më interesante në ligat e tyre së bashku me orarin e ndeshjeve të parapara për këtë vikend.

Monaco – Paris Saint-Germain, Liga e Francës, e premte ora 21:00 (Stade Louis II)

Tottenham Hotspur – Manchester City, Premier Liga, e shtune ora 18:30 (Tottenham Hotspur Stadium)

Villareal – Real Madrid, La Liga, e shtune ora 16:15 (Estadio de la Cerámica)

Atletico Madrid – Barcelona, La Liga, e shtune ora 21:00 (Wanda Metropolitano)

Bayern Munich – Werder Bremen, Bundesliga, e shtune ora 15:30 (Allianz Arena)

Hertha Berlin – Borussia Dortmund, Bundesliga, e shtune ora 20:30 (Olympiastadion Berlin)

Leeds United – Arsenal, Premier Liga, e diele ora 17:30 (Elland Road)

Liverpool – Leicester City, Premier Liga, e diele ora 20:15 (Anfield Road)

Rangers – Aberdeen, Liga Skoceze, e diele ora 13:00 (Ibrox Stadium)

Napoli – Milan , Serie A, e diele ora 20:45 (San Paolo Stadium)

Ngjarja paraprake

Pse femrat nuk i kuptojnë meshkujt?

Ngjarja e ardhëshme

Fauci – fëmijëve: Babadimri ka ‘imunitet të lindur’, nuk do ta përhapë koronavirusin gjatë Krishtlindjeve

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian