​Parashikimi i motit për këtë javë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) paralajmëron se gjatë kësaj jave do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu në viset e ulëta dhe në vise me lartësi mesatare, ndërsa në vise malore parashihet të bie borë.

Temperaturat vazhdojnë të mbeten mbi vlerat e mesatareve për periudhën që jemi, minimalet ndërmjet -1 deri 4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-10 gradë celsius.

Cilësia e ajrit do të jetë relativisht e mirë për shkak të kushteve favorite meteorologjike. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/s.

Ngjarja paraprake

"Katari dhe Arabia Saudite u pajtuan të hapin kufijtë ajrorë dhe tokësorë"

Ngjarja e ardhëshme

Këto janë 4 çajra bimorë që duhet të përdorni nëse keni probleme me tretjen dhe dhimbjet e stomakut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian