​Pa dyshen Ramos-Hazard, kështu e ndryshon formacionin Zidane sonte kurndër Shakhtarit

Pa dyshen Ramos-Hazard, kështu e ndryshon formacionin Zidane sonte kurndër Shakhtarit

Real Madridi e fillon sonte aventurën në Uefa Champions League kundër Shakhtar Donetsk në ndeshjen e cila zhvillohet me fillim nga ora 18:55 në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Trajneri Zinedine Zidane nuk do të mund të llogoris në shërbimet e dyshes thelbësore Sergio Ramos dhe Eden Hazard për shkak të lëndimeve fizike.

Këto janë formacionet mundshme:

Real Madrid: Courtois; Nacho, Varane, Militao, Mendy; Valverde, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Jovic, Vinicius

Shakhtar Donetsk: Trubin; Dodo, Khocholava, Bondar, Korniienko; Maycon, Patrick; Marlos, Kovalenko, Taison; Dentinho.

Ngjarja paraprake

Gjeorgji, sulmuesi që përpiqet të grabisë një bankë ka marrë peng shumë persona

Ngjarja e ardhëshme

Pas rritjes së rasteve me COVID-19 në Prishtinë, Shpend Ahmeti merr këtë vendim

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian