​Origi drejt largimit nga Liverpooli

Për Divock Origin ky mund të jetë edicioni i tij i fundit me skuadrën e Liverpoolit dhe me gjasë do të largohet në afatin kalimtar të transfereve në janar, raporton “Liverpool Echo”.

25 vjeçari nga Belgjika nuk është paraqitur në asnjë ndeshje në kuadër të Premier Ligës për ekipin e Jurgen Klopp dhe raportohet se “Të Kuqtë” janë të gatshëm të dëgjojnë për oferta nga klubet që janë të interesuara për të.

Klubi me interesimin më serioz për Origin është Club Brugge nga Liga e Belgjikës, ku po e kërkojnë atë në formë huazimi në fund me të drejtë blerje.

Ngjarja paraprake

Golashënuesit më të mirë në histori, Messi kalon Mulleri

Ngjarja e ardhëshme

Asnjë nuk e di çfarë ndodhi me bashkëpunimin e Majkit me Ledrin

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian