​Nuk ka vend për emra si C.Ronaldo, Xavi e Iniesta në formacionin ideal të Ronaldinhos

Njihet si njëri nga lojtarët më të mirë, më të dashur dhe më të talentuar në botën e futbollit. Ai është legjenda e Brazilit, Ronaldinho i cili së fundmi ka përzgjedhur formacionin e tij ideal.

Në përzgjedhjet e tij, ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Milanit ka lënë jashtë emra të mëdhenj të futbollit botëror si Cristiano Ronaldo, Xavi dhe Andres Iniesta, por kur e shikon përbërjen e përzgjedhur nga ai, mbase edhe mund te arsyetohet.

Kjo është përzgjedhja e Ronaldinhos me lojtarët më të spikatur të të gjitha kohërave sipas tij:

Buffon, Cafu, Maldini, Terry, Carlos, Makelele, Lampard, Messi, Kaka, Henry, Ronaldo Nazario.

Ngjarja paraprake

iPhone 12: Një epokë e re fillon për smartfonët e Apple

Ngjarja e ardhëshme

Kërçovë, qytetarët ndjehen të rrezikuar nga qentë endacakë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian