​Ngjarjet e datës 1 nëntor

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri bën homazhe te varri i Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti, me rastin e ditëlindjes së tij. (Te varri i Heroit Zahir Pajaziti, Kompleksi Memorial në Orllan, Podujevë, ora 09:00)

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri vendos kurora me lule te shtatorja e Heroit Zahir Pajaziti në Prishtinë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë, ora 10:30)

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Prishtinë mban konferencë për shtyp. (Dega e PDK-së, afër restorant “Tiffany”, Prishtinë, 13:00)

Ngjarja paraprake

Hungaria dhe Polonia shohin raste rekord

Ngjarja e ardhëshme

PSG fiton ndaj Nantes, mbetet lider në Ligue 1

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian