​Neymar tregon nëse do të organizojë festë të madhe për datëlindjen e tij

Sulmuesi i Paris Saint-Germain dhe i Brazilit, Neymar ka mohuar se ai po planifikon të bëjë një aheng për të festuar ditëlindjen e tij muajin tjetër.

Gazeta Brazilian “Extra” pretendoi se Neymar po përgatitet të organizojë një ngjarje në Paris për ditëlindjen e tij të 29-të më 5 shkurt me mysafirë që fluturojnë nga Brazili.

Mbledhjet masive janë të ndaluara në Francë nën kufizimet e koronavirusit dhe çdo festë e tillë ka të ngjarë të jetë në shkelje të tyre.

Neymar e përshkroi historinë si “thashetheme të gabuara” në një mesazh të postuar në Tëitter të Shtunën dhe shtoi: “Nuk do të ketë festë!”

Nuk është hera e parë që reputacioni i famshëm i festës së Neymar vihet nën vëzhgim gjatë pandemisë COVID-19.

Ish lojtari i Barcelonës mohoi që ai ishte duke pritur një festë të Vitit të Ri me 150 mysafirë në villën e tij private në Mangaratiba, poshtë bregdetit nga Rio de Janeiro.

Ngjarja paraprake

Pesë rregullat themelore të bukurisë

Ngjarja e ardhëshme

Sulm me bombë në Siri, pesë të vrarë dhe 20 të plagosur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian