​Netflix mbledh ‘ekipin e ëndrrave’ në filmin e ri të Adam McKay

Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep dhe Timothy Shalame do të luajnë në filmin e ri të Adam McKay “Don’t Look Up”, prodhuar nga Netflix.

Përveç tyre, rolet iu dhanë Johnny Hill, Cate Blanchett, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry, Himesh Patel dhe Rob Morgan, i cili, sipas mediave amerikane, është ylli më i filmit në një film që nga “Ocean’s 11 i Steven Soderberg.

Filmi bëhet fjalë për dy astronomë të cilët po përpiqen të paralajmërojnë njerëzimin për një asteroid që mund të shkatërrojë Tokën. Rolin e astronomëve në film do ta luajnë Leonardo DiCaprio dhe Jennifer Lawrence, por Netflix nuk deshi të konfirmojë këtë informacion, shkruan revista “Variety”.

Xhirimet duhet të fillojnë deri në fund të vitit. Filmi i mëparshëm i Adam McKay, “Vice”, për ish-zëvendëspresidentin e SHBA-së Dick Cheney, u nominua për tetë çmime Oscar, përfshirë filmin më të mirë, por ai fitoi çmimin vetëm për make-up.

Në vitin 2015, McKay fitoi çmimin Oscar për skenarin më të mirë të adaptuar për filmin “The Big Short”, në lidhje me mashtrimet financiare që çuan në krizën financiare globale në vitin 2007.

Ngjarja paraprake

Harrohet platforma, në fokus Microsoft Teams, Carovska: Pyeteni Filipçen për mësimin gjatë muajit nëntor

Ngjarja e ardhëshme

Pompeo shpreson që Armenia të 'mbrohet' kundër Azerbajxhanit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian