​Messi nuk do të largohet në janar

Klubi katalunas Barcelona ka informuar se nuk mund ta përballojë shitjen e yllit Messi në janar, raporton “Marca”.

Me dorëheqjen e Josep Maria Bartomeu si president i “Blaugranëve”, dhe me zgjedhjet e reja për president që do të mbahen me 24 janar të vitit 2021, bordi momental në detyrë kanë thënë që nuk janë në gjendje të përballojnë shitjen e Messit në gjysmë të sezonit, edhe nëse vet lojtari do të shprehte dëshirë për largim.

Ndryshe, spekulimet janë intensifikuar edhe një herë duke e lidhur Lionel Messin me gjigantët e Ligës Premier.

Guardiola, megjithatë, ishte i shpejtë me deklaratën e tij, duke thënë sërish që do të donte që Messi të mbetej te Barcelona.

“Messi është një lojtar i Barcelonës, ​​nëse më pyetni mendimin tim, unë kam një mirënjohje të madhe për atë që Barcelona ka bërë për mua, në akademi, si lojtar dhe si menaxher, ata më dhanë absolutisht gjithçka, ajo që dua është se që të përfundoj karrierën e tij atje”.

Ngjarja paraprake

“Ndihmat”, hotelierët kërcënojnë me protesta

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe takon pronarët e spitaleve private

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian