​Liga e Evropës vazhdon sot me disa ndeshje interesante

Pas ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, ku Real Madrid arriti të sigurojë fitore minimale si mysafir kundër Atalantas, dhe Manchester City, fitoi me lehtësi kundër Borussia Monchengladbach, sot do të vazhdojë Liga e Evropës, me një program tejet të ngjeshur me ndeshje.

Po ashtu, dje u zhvillua ndeshja me Tottenham e Wofsberger në kuadër të Ligës së Evropës, ku skuadra londineze arriti lehtësisht ta mposht atë austriake me rezultat 4:0, dhe të përgjithshëm 8:1.

Ndër ndeshjet më interesante të programit të sotëm do të jenë mes Arsenal e Benfica, Villarreal e RB Salzburg dhe Manchester United e Real Sociedad.

Në ndeshjet e para që janë zhvilluar javën e kaluar, Arsenal barazoi 1:1 me Benfican, Villarreal siguroi fitore 2:0 kundër skuadrës së Mërgim Berishës dhe Manchester United e deklasoi Real Sociedadin si mysafirë me rezultat përfundimtar 0:4.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në Ligën e Evropës.

18:55 Ajax – Lille (Stadiumi Johan Cruijff Arena)

18:55 Arsenal – Benfica (Stadiumi Emirates)

18:55 Hoffenheim – Molde (Stadiumi Rhein-Neckar-Arena)

18:55 Napoli – Granada CF (Stadiumi Diego Armando Maradona)

18:55 Rangers – Antwerp (Stadiumi Ibrox)

18:55 Shakhtar Donetsk – Maccabi Tel Aviv (Stadiumi National Sports Complex “Olympiyskiy”)

18:55 Villarreal – RB Salzburg (Stadiumi Estadio de la Ceramica)

21:00 AC Milan – FK Crvena Zvezda (Stadiumi San Siro)

21:00 AS Roma – Braga (Stadiumi Olimpico)

21:00 Bayer Leverkusen – Young Boys (Stadiumi BayArena)

21:00 Club Brugge KV – Dynamo Kyiv (Stadiumi Jan Breydel)

21:00 Dinamo Zagreb – Krasnodar (Stadiumi Maksimir)

21:00 Leicester City – Slavia Prague (Stadiumi King Power)

21:00 Manchester United – Real Sociedad (Stadiumi Old Trafford)

21:00 PSV – Olympiacos Piraeus (Stadiumi Philips)

Ngjarja paraprake

Vetëm në 6 muaj, Juventusi ka humbur mbi 100 milionë euro

Ngjarja e ardhëshme

Xhaka nga fillimi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian