​Kroaci: Lakuriqët e natës “vërshojnë” Ministrinë e Bujqësisë

Ekipi në terren i Strehës për Kafshët e Trajtuara të Qytetit të Zagrebit ndërhyri sot në ambientet e Ministrisë së Bujqësisë dhe u kujdes për koloninë e lakuriqëve të natës që punonjësit e Ministrisë vunë re pas kondicionerit në dhomën e takimeve.

“Punonjësit e Ministrisë vunë re lakuriqët e natës pas kondicionerit në dhomën e takimeve dhe informuan Agjencinë Kroate të Mjedisit dhe Natyrës. HAOP bëri thirrje për ndihmë nga kapësit e Strehës në Dumovec,” njofton Streha për kafshët e neglizhuara të Qytetit të Zagrebit.

33 lakuriqët e natës u kapën shpejt në një kuti, dhe ata u liruan në natyrë.

Lakuriqët, gjitarët e vetëm fluturues, mbrohen me ligj në Kroaci, transmetojnë mediat kroate.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Nuhiu: Politika t’i mbaj duart larg nga tragjedia e Tetovës

Ngjarja e ardhëshme

​Sa ujë duhet të pini për të humbur peshë dhe çfarë të shtoni për më shumë efekt?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian