​Kombëtarja e Kosovës zhvillon stërvitjen e parë para ndeshjeve me Lituaninë dhe Suedinë

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka zhvilluar sot stërvitjen e parë nën urdhrat e trajnerit Brrmard Challendes para ndeshjes miqësore me Lituanin dhe asaj për kualifikim në Kampionatin Botëror kundër Suedisë.

Atmosfera brenda skuadrës është shumë pozitive përkundër se u raportua për disa mosmarrëveshje midis lojtarëve.

Portieri Aro Muric tashmë është përjashtuar nga kampi stërvitor.

Kështu ka bërë të ditur FFK, për arsye disiplinore.

Ngjarja paraprake

Kovid 19 RMV/ 25 të vdekur, 1 056 raste të reja. Shërohen 727 pacientë

Ngjarja e ardhëshme

Një përditësim i thjeshtë nxori jashtë funksioni dhjetëra aplikacione Android

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian