​Koeman: Ne nuk jemi nervozë dhe të shqetësuar për vendimin e Messi

Në prag të vizitës të së dielës në Huesca, trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman, tha se askush në klub nuk është nervoz për shkak të pasigurisë për qëndrimin e Lionel Messi.

Barcelona, sipas standardeve të tyre, e filloi sezonin dobët, pasi aktualisht janë në pozitën e gjashtë në tabelë me 25 pikë dhe u nevojiten rezultate të mira në vazhdimin e sezonit.

Koeman njoftoi se Messi, i cili humbi ndeshjen e fundit të “Blaugrana”, më në fund mund të luante.

“Messi është mirë, ai u stërvit më 30 dhe 31 dhjetor, kur të tjerët kishin festime. Ai ndihet mirë, nuk ka shqetësime. Është i gatshëm dhe i lumtur, ka një dëshirë të madhe për të luajtur,” tha Koeman.

Një seri e re e pyetjeve në lidhje me argjentinasin dhe nëse ai do të qëndrojë në “Camp Nou” ishte e pashmangshme.

“Ne duhet të shohim të gjithë situatën, intervistën në të cilën ai tha se nuk dëshiron të marrë vendime tani. Si çdo lojtar të cilit i skadon kontrata, ai është i lirë të vendosë siç dëshiron. Unë nuk shoh një problem nëse ai nuk vendos tani. E respektoj çdo vendim, nuk kam pse duhet të jemi nervozë dhe të shqetësuar për këtë”, shtoi holandezi.

Janari shënoi gjithashtu fillimin e afatit kalimtar të dimrit dhe pyetja është kush do t’i bashkohet Barcelonës.

“Nuk do të zhgënjehesha nëse askush nuk do të vinte. E vetmja gjë që bëj janë planet për të ardhmen. Unë flas në klub për lojtarë të ri, për pozicione që mendoj se duhet t’i forcojmë. Nga ana tjetër, ne gjithashtu kemi lojtarë që mendojmë se do të ishin. Ata duhet të shkojnë atje ku do të luanin më shumë. Ata janë në një pozitë të vështirë dhe ne duam të forcohemi. Do të ishte mirë për ata që nuk kanë të ardhme këtu, të ndryshojnë mjedisin,” shtoi Ronald Koeman.

Eksperti holandez gjithashtu tha se ai “nuk pendohet që lëshoi Luis Suarez” dhe shtoi se Barcelona nuk duhet të humbasë më ndeshje nëse synon të përfshihet më aktivisht në luftën për kreun e La Ligës.

Ngjarja paraprake

Deklaratë e fortë e Wengerit

Ngjarja e ardhëshme

Sfidojnë masat kundër COVID/ 2500 njerëz marrin pjesë në një festë në Francë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian