​Inter – Lautaro, vjen krisja e madhe e mardhënieve, gjindet zëvendësuesi i tij

Mardhëniet ndërmjet Interit dhe sulmuesit Lautaro Martinez po shkojnë drejt shkatërrimit përfundimtar pasi lojtari po këmbëngul në plotësimin e kërkesave të tij për një pagë shumë herë më të madhe.

Siguruar qëndrimin e tij. Kërkesat e lojtarit për rritje page vijnë pas interesimit nga Manchester City dhe Barcelona.

Në këtë rast, sipas “Calciomercato”, Interi nuk po qëndron duarkryq dhe po shikon alternativat për zëvendësuesin e tij dhe duket se atë e ka identifikuar në Premierligë.

Ështe Raul Jimenez, sulmuesi i Wolverhamptonit, ai i cili ka rënë në radarin e zi-kaltërve dhe një ofertë konkrete mund të prezantohet gjatë afatit kalimtar veror 2021.

Për Jimenes interesim ka shprehur edhe Juventusi.

Ngjarja paraprake

Komuna e Prishtinës: Pas reshjeve të borës rrugët janë pastruar

Ngjarja e ardhëshme

Shkolla “Meto Bajraktari” s’mban mësim, respekton thirrjen e SBAShK-ut

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian