​Ibra apo Lukaku? Cassano e zgjedh pa mëdyshje më të mirin

Ish-sulmuesi i Interit dhe i Milani, Antonio Cassano, ka folur para derbit ndërmjet dy ish-skuadrave ku ai ka luajtur i cili zhvillohet sot me fillim nga ora 18:00.

Në një intervist të gjatë, të lëshuar për mediat italiane, Cassano, ndër të tjera ka zgjedhur edhe sulmuesin më të mire ndërmjet Zaltan Ibrahimovic dhe Romelu Lukakut.

“Zalatani është lojtari më i mirë në Serie-A. Romëlu është i ri, i talentuar, por ata nuk krahasohen. Në moshën 39 vjeçare, forca psiqike nuk mjafton, të nevojiten edhe kualitetet dhe Ibra ka shumë kualitet. Mendoj se pas Ronaldos (origjinalit) dhe Van Bastenit, vjen Ibra.”, deklaroi Cassano.

Ngjarja paraprake

Nëse fatura për energji elektrike është më e lartë se konsumi real, qytetarët të dërgojnë ankesë në KRE

Ngjarja e ardhëshme

Në jetë ka gjëra më të rëndësishme sesa të ndjekësh dikë që nuk e meriton

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian