​Gjiganti evropian nuk e dëshiron më Lionel Messin

Manchester City ka hequr dorë nga interesimi për të nënshkruar me Lionel Messi, raporton eksperti i futbollit spanjoll, Semra Hunter.

Duke folur për Sky Sport News, Hunter tha se ka marrë informacione nga një burim i afërt me Cityn, se gjiganti anglez nuk do të bëjë ofertë për argjentinasin.

“Bazuar në informata e detajuara që i kam, dera tani më është e mbyllur”, tha ai.

Messi kërkoi largimin nga Barcelona gjatë afatit kalimtar veror dhe ishte lidhur me disa skuadra se Manchester City, Manchester United, PSG, Juventus dhe Inter, por pas një takimi me drejtuesit e klubit vendosi të vazhdojë qëndrimin te Barcelona edhe për një sezon.

Ngjarja paraprake

562 të vdekur dhe mbi 28 mijë raste të reja me Covid-19 në Itali

Ngjarja e ardhëshme

Turqia raporton 6.017 raste të reja dhe 3.812 të shëruar nga COVID-19

të fundit nga