​“El Clasico”, zgjidhet lojtari më i mirë i ndeshjes, nota e Messit për t’u berfasuar

“El Clasico e parë e këtij edicioni garues 2020/21, i zhvilluar të Shtunën në stadiumin “Camp Nou”, i ka takuar Real Madridi që ka fituar me rezultat 1-3, me golat e realizuar nga Valverde, Ramos dhe Luca Modric.

Më këtë fitore, “Los Blancos” pozicionohen në vendin e parë me 13 pikë të mbledhura.

Në këtë ndeshje, ishte Lionel Messi ai i cili nuk ia doli të tregojë veten dhe në fund u vlerësua me notën e ulët 6.6, kurse lojtari i ndeshjes u zgjodh Sergio Ramos duke u vlerësuar me notën 8.4.

Ngjarja paraprake

Personelet shëndetësore, heronjtë e gjallë të shekullit 21 në botë

Ngjarja e ardhëshme

Rrëzohet avioni i marinës amerikane, bie në mes të lagjes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian