​Edhe një ditë e zezë për Italinë – 541 të vdekur dhe 20.648 raste të reja

Italia regjistroi 541 vdekje sot.

Krahasuar me 686 të shtunën dhe 20.648 pacientë të ri u regjistruan si të prekur me COVID-19, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Të shtunën, 26.323 njerëz u sëmurën, që është gjithashtu një rënie prej pak më pak se 6.000 krahasuar me një ditë më parë, raporton Reuters.

Italia po vazhdon të mbrojë qytetarët me masat anticovid duke ju bërë thirrje të përdorin masa mbrojtëse.

Ngjarja paraprake

Drogë, femra dhe mafia, jeta e trazuar e gjeniut të futbollit, që vdiq ditë më parë

Ngjarja e ardhëshme

76 vjetori i Çlirimit të Shqipërisë/ Meta, Ruci dhe Rama bashkë, nderojnë dëshmorët. LSI “ndahet” nga PD, homazhe dhe komunistët

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian