​Dal Pino ri-zgjidhet President i Serie-A

“Sky Sport Italia” zbulon se Paolo Dal Pino ka pranuar të vazhdojë si President i Lega Serie A.

Dal Pino u rizgjodh javën e kaluar dhe vendosi të merrte kohë për të reflektuar mbi vendimin.

Por “Sky” raporton se 58-vjeçari do të mbetet në krye këtij institucioni.

Agjencia e lajmeve “ANSA” njoftoi se Dal Pino fitoi raundin e dytë të votimit me 14 vota dhe kështu u rizgjodh President i Lega Serie-A.

Ngjarja paraprake

Ministrat e Jashtëm të BE-së mblidhen në Bruksel

Ngjarja e ardhëshme

Këto shtete evropiane janë seriozisht më të rrezikuarat nga tërmetet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian