​Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid-19

Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19, ka konfirmuar kombëtarja portugeze.

Ronaldo është konfirmuar si pozitiv të Hënën dhe është liruar nga ekipi dhe do të mungoj në ballafaqimin me Suedinë të Mërkurën.

Po ashtu, raportohet se 36 vjeçari nuk ka simptoma dhe tashmë është vet-izoluar.

Ngjarja paraprake

Takimi Besimi – Hergitai: Zbatimi i shpejtë i projekteve të nxitjes të zhvillimit

Ngjarja e ardhëshme

FMN: Rimëkëmbje më e brishtë për eurozonën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian