​Bundesliga gjermane me gjashtë përballje këtë të shtunë

Rikthehet sot Bundesliga gjermane me shumë përballje interesante, ku skuadrat si Bayern Munich, RB Leipzig e Dortmund do të vazhdojnë të kërkojnë vetë fitore, për tu ngjitur drejt kreut të tabelës.

Dortmund do të zhvillojë ndeshje kundër Stuttgartit si vendas në stadiumin “Signal Iduna Park”, Milot Rashica së bashku me skuadrën e tij do të jenë mysafirë të RB Leipzig në stadiumin “Red Bull Arena” dhe Union Berlin pret në shtëpi gjigantin Bayern Munich, ku ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Stadion An der Alten Forsterei”.

Orarin e ndeshjeve së bashku me të gjithë programin e gjeni më poshtë.

15:30 Borussia Monchengladbach (7) – Hertha Berlin (12) (Stadiumi BORUSSIA-PARK)

15:30 Borussia Dortmund (5) – Stuttgart (8) (Stadiumi Signal Iduna Park)

15:30 Freiburg (14) – Arminia Bielefeld (16) (Stadiumi Schëarzëald-Stadion)

15:30 Mainz (17) – FC Koln (15) (Stadiumi Opel Arena)

15:30 RB Leipzig (3) – Ëerder Bremen (13) (Stadiumi Red Bull Arena)

18:30 Union Berlin (6) – Bayern Munich (1) (Stadiumi An der Alten Forsterei)

Ngjarja paraprake

Ndodh edhe kjo: Prishtina akuzon Ferizajn se e kopjoi në dekorim të qytetit

Ngjarja e ardhëshme

Si ta konsumojmë qumështin, të ngrohtë apo të ftohtë? Ekspertët japin këshillat që duhet t’i dimë të gjithë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian