​Borussia Dortmundi tregon nëse do të jetë pjesë e Superligës

Skuadrat e Bundesligës gjermane duket se nuk do ta mbështesin krijimin e Superligës së klubeve evropiane.

Është Borussia Dortmundi skuadra e cila ka lëshuar një njoftim zyrtar përmes te cilit ka bërë të ditur se do ta bojkotojë këtë iniciativë dhe se dëshiron të zbatojë reformën e planifikuar nga UEFA për Ligën e Kampionëve, përcjell KosovaPress.

“Klubi dëshiron të zbatojë reformën e planifikuar të UEFA Champions League.

 Planet për të gjetur një Superligë janë refuzuar “, tha drejtori gjeneral i BVB-së Watzke.

Ngjarja paraprake

Blinken: Kërcënimi nga terrorizmi është zhvendosur nga Afganistani

Ngjarja e ardhëshme

Subvencione për biçikleta

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian