​Barcelona-Granada, formacionet zyrtare

Në kuadër të xhiros së pestë të La Liga spanjolle, Barcelona do të ballafaqohet me Granadën, aty ku vetëm fitorja do të kishte vlerë për trajnerin Ronald Koeman.

Trajneri holandez ka nevojë për një reagim të fuqishëm të skuadrës së tij pas disfatës së vështirë përballë Bayernit në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Lugës së Kampionëve.

Disa nga lojtarët kryesorë si Alba, Dembele, Aguero, Ansu Fati, Pedri e Braithwaite i mungojnë Barçës në këtë sfidë, andaj Koeman ka qenë i detyruar të bëjë ndryshime në përbërjen startuese.

Formacionet zyrtare të ndeshjes e cila starton nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Camp Nou”:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Araujo, Sergio, Depay, Demir, Coutinho, S.Roberto, De Jong, Eric, Balde

Granada: Maximiano, Escudero, Milla, Eteki, Puertas, Machis, Monchu, Quini, Abram, Domingoz, Molina

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Përplasjet në mbledhjen e PD/ Berisha për Bashën: Ish-kryetari shpalli non grata bazën e partisë

Ngjarja e ardhëshme

Daut Haradinaj viziton Tregun e Gjelbër: Tregu do të ketë hapësirë moderne

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian