​Bajoku e Pireva shënojnë fitore në çerekfinale të Kampionatit Ballkanik të boksit

Dy boksierët Shpëtim Bajoku dhe Besart Prieva kanë kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Ballkanik, pasi që të dy shënuan fitore në çerekfinale, në kategoritë e tyre përkatëse.

Bajoku, i cili bokson në kategorinë 64 kilogramë, arriti që në çerekfinale ta mposhtë boksierin kroat Filip Poturoviq, pasi që në të tre raundet u tregua bindshëm më i mirë, përcjell KosovaPress. Bajoku siguroi medalje në kategorinë e tij, dhe përballjen tjetër e ka më 8 maj, përcjell KosovaPress.

Në anën tjetër, boksieri Besart Pireva në kategorinë 81 kilogramë, kishte kundërshtar shqiptarin Arjan Kajoshi, i cili njëkohësisht është njëri prej boksierëve më të mirë të Shqipërisë. Gjatë tre raundeve, Pireva ishte më dominues se Kajoshi, dhe me rezultat unanim i jepet fitorja boksierit kosovar.

Po ashtu edhe Pireva siguroi medalje sot, ndërsa meçin e radhës do ta zhvilloj me datën 8 maj, siç njofton Federata e Boksit të Kosovës.

Ngjarja paraprake

Si fitoi PS në Kavajë? Etjen Xhafaj: Njerëzit zgjodhën atë që u ofrohet për të ardhmen, jo historitë me banda e banditë

Ngjarja e ardhëshme

Dyshimi për mjet shpërthyes: Dëshmitarët thonë se një person me mjekër la në Qendrën Tregtare një çantë që nga ora 15:00

të fundit nga

Verë e nxehtë

Vera parashikohet tepër e nxehtë për Raphael Varane. E ardhmja e mbrojtësit

AlbanianEnglishMacedonian