​54 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 7 në gjendje më të rëndë

54 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 32 pacientë janë në okisgjenoterapi dhe 7 të tjerë janë në gjendje më të rëndë.

“54 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 32 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 7 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 216 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, pacientë dhe nga këta 23 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Ngjarja paraprake

Pa rrymë sot disa komuna të Shkupit

Ngjarja e ardhëshme

Mbi 98 milionë raste me COVID-19 në mbarë botën

të fundit nga