​21 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 4 në gjendje më të rëndë

21 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Katër prej tyre janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Kështu kanë bërë të ditur nga Spitali i Pejës.

Ndërsa, 17 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi.

“3 pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Aktualisht po trajtohen 21 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 17 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 4 pacientë janë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 247 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Ngjarja paraprake

Me fitoren ndaj PSG, Unitedi vuri një rekord të ri

Ngjarja e ardhëshme

Moti me diell dhe vranësira të vogla, temperatura deri më 23 gradë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian