​117 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës, 15 në gjendje më të rëndë

117 pacientë të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës. Nga spitali kanë njoftuar se 97 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi, ndërsa nga ta 15 pacientë janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

E gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Pejës tre pacientë janë shëruar nga COVID-19.

“Aktualisht po trajtohen 117 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 97 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 15 pacientë janë në gjendje më të rëndë. 3 pacientë janë shëruar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit”

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 225 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta, 24 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

Ngjarja paraprake

Sulejman Rexhepi: Për mua nuk egziston koronavirusi

Ngjarja e ardhëshme

Aksident i rëndë trafiku në Shkup, disa të plagosur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian