​10 pacientë me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

10 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Pejës.

Nga spitali kanë njoftuar se 4 pacientë po trajtohen me okisgjenoterapi, ndërsa 2 të tjerë tashmë veçse janë shëruar nga virusi korona.

“2 pacientë me Covid-19 janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Aktualisht po trajtohen 10 pacientë me Covid-19 dhe nga këta 4 pacientë janë në Oksigjeno terapi”, thuhet në njoftimin e spitalit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 176 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Ngjarja paraprake

SHBA, qëllohen 7 persona në funeral

Ngjarja e ardhëshme

Turqi, arrestohen 23 terroristë të dyshuar të FETO-s

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian