Шаќири: Учениците и наставниците уживаат и се среќни што се вратија во училиштата

На првиот денешен час со физичко присуство среќни беа и децата и наставниците, изјави министерот за образование, Јетон Шаќири во гостувањето на емисијата на „Емисија 200“.

Тој ги повика сите вклучени во образовниот процес, вклучително и учениците, наставниците и родителите максимално да придонесат наставата да продолжи со физичко присуство.

-Денеска видов ученици од основно образование кои уживаа што се вратија во училишните клупи. Видов и наставници кои исто така беа среќни што се повторно во училиштата. За мене е многу важно сите да бидеме заштитени во рамките на протоколите што ги имаме, вели Шаќири.

Тој е свесен за последиците од пандемијата во областа на образованието, но се надева дека со поголема посветеност и придонес на наставниците оваа состојба ќе биде надмината.

www.slobodenpecat.mk

Story i mëparshëm

Të premten organizohet marsh në nder të Rexhail Qerimit

Story i radhës

Për të gjithë ata të cilët vuajnë nga aknet, ja ku po iu sjellim disa trajtime efikase të rekomanduara nga dermatologët

Të fundit nga