Физички нападната девојка поради претходно недоразбирање

Млада девојка била нападната ноќеска, во доцните ноќни часови.

На 03.02.2022 во 03.45 часот во СВР Скопје, Н.Л.(22) пријавила дека во 01.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Карпош, по претходно недоразбирање, била физички нападната од П.А.(20).

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Flet babai i Ëmbla Ademit nga Gostivari, që iu kthye shkollimit

Story i radhës

Нинова: Немам конфликт со Петков на темата Македонија

Të fundit nga