Тони од Пробиштип стана МИЛИОНЕР, со освоени 1.301.493 денари од МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ

Првиот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во јуни замина во село Ратавица, во општина Пробиштип, а неговиот сопственик стана побогат за 1.301.493 денари.

Добитникот на првиот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во шестиот месец од годината, сакаше да ја сподели радоста со цела Македонија. Се вика Тони Велковски и доаѓа од село Ратавица, кај Пробиштип.

Тони сподели дека често сака да се забавува со игрите на Видеолотарија Касинос Австрија, но овој пат бил неговиот среќен ден. Околу пладне, во неделата на 5 јуни, ја играл играта „Flaming Hot“ кога го забележал сигналот за добивка. Сумата од 1.301.493 денари ќе биде добредојдено освежување на неговиот домашен буџет и допрва ќе реши како ќе ги потроши парите.

Ова беше прв МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ во месец јуни, а со оглед дека во мај имавме 12, забавата штотуку почна и подготвени сме да споделиме уште многу среќни приказни како оваа на Тони Велковски од с. Ратавица.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно

Story i mëparshëm

Ambasadori Amerikan Christopher Hill në Ohër, Ziadin Sela e quan projekt rus

Story i radhës

Petrovska dhe Kuper: Taktizimi me veton është rrezik serioz i sigurisë për Ballkanin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish