Тешка сообраќајна несреќа вечерва пред Влада

Teшка сообраќајна незгода се случи вечерва кај раскрсницата во близина на Владата на Македонија. 

Три возила учествувале во тешката сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу булеварите Илиндендска и Климент Охридски.

Според очевидците , едно од возилата било службено , а имало и повредени.  На самото место има возила на Итна медицинска помош .

Увидот е во тек , а од МВР се очекуваат повеќе информации во текот на вечерва.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Sali: Të vaksinohen të gjithë ata që kanë sëmundje shoqëruese

Story i radhës

Сандри: Северна Македонија е држава којашто решава прашања и е сериозен партнер

Të fundit nga