СРЕЌНОТО ТРКАЛО ГИ ДОНЕСЕ ДОБИТНИЦИТЕ НА ГЛАВНИТЕ НАГРАДИ ВО ВТОРОТО КОЛО ОД „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“

Со дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“, комплетиран е списокот со добитниците на главните награди во второто коло од наградната игра „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“ на играчката платформа 2win.mk на Видеолотарија Касинос Австрија.

Со дополнителната игра „СРЕЌНО ТРКАЛО“, Видеолотарија Касинос Австрија го комплетираше второто коло од наградната игра „ЗАВРТИ И ПОБЕДИ“. Дополнителната игра се реализираше согласно правилата, во просториите на Видеолотарија на 24.12.2022.

Добитниците на главните награди во првото коло се:

Категорија Видеолотарија и електронски игри:

Севги Ајзаоски- лаптоп

Никола Ѓакоски-таблет

Сашко Трајчески -рачен дигитален часовник

Категорија Спортско обложување

Александар Зисов -лаптоп

Валентин Минатов -таблет

Здравко Белокоски -мобилен телефон

Григорчо Крстевски-рачен дигитален часовник

Александар Мирчевски -5.100 денари

Во тек е турнирската фаза од третото коло. Наградната игра има фантастичен фонд на награди од 13 милиони денари, со 300 награди од кои 34 се стокови награди, а 266 се парични награди. Најголемо внимание предизвикуваат двата автомобила Мерцедес GLB, кои ќе бидат освоени по еден во категоријата видеолотарија и електронски игри, и еден во категоријата спортско обложување, а се главни надгради во финалното коло. Правилата за наградната игра се достапни на платформата 2win.mk.

Играј со најдобрите! ЗАВРТИ И ПОБЕДИ на 2win.mk

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #ИграјСоНајдобрите #ЗавртиИпобеди

 

Story i mëparshëm

Pas 10 vitesh në një histori të trazuar dashurie, Leonora Jakupi drejt martesës me “babain” e tenderave!

Story i radhës

Armend Muja i kundërpërgjigjet Bërnabiqit për “listën” me serbë që rekomandoi të arrestoheshin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish