Со вакви фотки од центарот на Скопје – во Европа НЕ!

Зарем вака треба да изгледа центарот на главниот град, на нашето Скопје? – се прашуваат граѓаните откако на социјалните мрежи кружат фотографии од локација во близна на Зеленото пазарче. 

Имено, тротоарот во близина на автобуската постојка е оставен несреден, откако се дислоцираа неколку трафики. 

-Просторот е полн со отпадоци, ваква грдотија не заслужува центарот на Скопје, вели една скопјанка. 

-Со вакви слики не може во Европа, констатира друг скопјанец. 

-Ова е од минатата година , незнам зошто ги кренаа трафиките, и оставија хорор сред центар, велат граѓаните. 

Тие едногласно предлагаат час поскоро да се раззеленат овие површини од страна на надлежните. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Muriqi; Në Turqi dhe te Kosova e kam treguar se di të shënoj gola

Story i radhës

Arrestohet një person nga Çairi, kjo është arsyeja

Të fundit nga