Скопје ќе се забратимува со градови од Шпанија

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија,  Хозе Луис Лозано Гарсија.

Арсовска и Гарсија споделија мислења во однос на тековните и идните активности на Градот Скопје, но и можноста за заедничка соработка.

На задоволство на Градот Скопје, заедно со претставниците на амбасадата на Кралството Шпанија во Македонија ќе се отпочне иницијатива за збратимување на Скопје со градови во Шпанија со кои Град Скопје има заеднички интерес и може да остварува заедничка интензивна соработка, соопштија од Град Скопје. 

Амбасадорот Гарсија го истакна туристичкиот потенцијал кој го има градот Скопје и можноста за нови проекти со помош на Кралството Шпанија, со цел подигнување на туризмот во Скопје.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Zgjatja e vettingut, Kryemadhi: Të mos votojmë nga frika e prokurorëve belgë dhe kolegëve që janë në burg

Story i radhës

Kastriot Rexhepi bashkë me deputetë dhe ministra të BDI-së

Të fundit nga