Скопјанец со повреди завршил во болница – бил нападнат од три лица

На 02.02.2022 во 03.18 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 Септември“ со повреди бил донесен Џ.А.(38) од с.Сарај, скопско.

Во службен разговор со полициски службеници тој изјавил дека околу 01.35 часот во с.Сарај бил физички нападнат со тврди предмети од три лица, од кои едното го познавал.

Според пријавеното, едно од лицата со остар предмет му нанело повреда. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

​Delegacioni i AMA-s takim me homologët në Malin e Zi

Story i radhës

Битиќи по првиот состанок со синдикатите и работодавачите: Покачување на минималната плата ќе има

Të fundit nga