Приведен криминалец од Грчец баран со меѓународна потерница

Денеска (09.02.2022) околу 16 часот во Сарај од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје приведен е Е.З. (21) од с. Грчец, скопско, кој се барал со меѓународна потерница од страна на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поради истрага за ОА „Планина“ по член 215.

Лицето ќе биде предадено на надлежното обвинителство.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Ja kush emërohet zëvendësdrejtor i NP “Parkingjet e Shkupit”

Story i radhës

Д-р Мојсоски: Поради несоодветен персонал, премногу луѓе умираат од ковид на респиратори

Të fundit nga