Приведен криминалец баран со потерница

На 04.02.2022 во 17:30 часот од страна на инспектори од ЕВР Гази Баба-Отсек потраги, во Скопје на ул. Лазар Пoп Трајков e лишен од слобода А.Ш. ((21) од Скопје, кој бил баран со централна потерница од Основен суд Скопје, за кривично дело од чл.236 ст.1 т1 вв чл.22 од КЗ – тешка кражба, за издржување казна затвор од шест месеци.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Darko Dimovski: Mbështetje për deputetët para Kuvendit teksa do të diskutohet për pagën minimale

Story i radhës

Ковачевски за МИА: Одолговлекувањето на ЕУ процесот ја намалува посветеноста на општеството

Të fundit nga