Ограбена жена, крадец насилно ѝ ја одзел чантата

Повозрасна скопјанка вчера била насилно ограбена. Случајот го пријавила во полиција.

Вчера во 14:30 часот во СВР Скопје, Т. М. (76) од Скопје пријавила дека околу 13:00 часот на подрачјето на Аеродром едно лице со употреба на физичка сила ѝ одзело чанта во која имало мобилен телефон, лични документи и пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Peach: Zbatimi i reformave, kyç për aderimin e Maqedonisë së Veriut drejt BE-së

Story i radhës

Долговите во ЈП „Водовод и канализација” ќе можат да се плаќаат на рати без пресметка на камата до 15 март

Të fundit nga