НОВИ 6 МИЛИОНИ СО МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ ГИ ИЗРАДУВААТ ИГРАЧИТЕ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА

Изминатата недела повторно радост за среќните играчи на видеолотариските терминали на Видеолотарија Касинос Австрија. МИЛИОНЕР И МИНИ ЏЕКПОТ добивките им овозможија на играчите да инкасираат приближно 6 милиони денари.

Струмица, Гостивар и Скопје се радуваа на најновите три МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ добивки од Видеолотарија Касинос Австрија. Плодната недела беше отворена во Струмица, на 7 март, во објект на Спортлајф, каде што беше регистриран МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ вреден 1.230.960 денари.

Вториот МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ беше освоен само два дена подоцна, со сличен износ од 1.260.106 денари. Среќниот час за И.Н бил околу 19 часот, на 9 март, во објект на Моцарт, во скопската населба Кисела Вода. Највредниот од трите џекпота, вреден 1.369.123 денари го освои А.М.Т во Гостивар, на 11 март.

Оваа недела се радуваат и други играчи, кои го поделија вкупниот износ од 1.981.895 денари од МИНИ ЏЕКПОТ добивките.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #Vlt #Милионер џекпот

 

 

 

 

 

 

 

 

Story i mëparshëm

Tuchel: Kjo është për hir të trofeve

Story i radhës

Në “Tabanoc” vendoset tabela e parë e Ballkanit të Hapur

Të fundit nga

Partizani mposht Lubotenin

Partizani ka mposhtur Lubotenin në përballjen e vlefshme për xhiron e gjashtë të Ligës “Gjergj Kastrioti”,

AlbanianMacedonianEnglish