Неколку крадци од Скопје приведени во полициска акција

На 04.02.2022 по претходно преземени оперативни мерки и активности по добиена пријава за извршено кривично дело по член 235, полициски службеници од ОКР Аеродром и Драчево приведоа четири лица: З.Р. (46), А.Е. (40), М.Д. (36) и Џ.К. (47), сите од Скопје.

При преземените мерки и активности пронајдени се предмети поврзани со кривичното дело и вратени на оштетеното лице. По документирање на случајот, ќе биде поднесена кривична пријава по член 235 од КЗ.

skopjeinfo.mk

Story i mëparshëm

Anulohet protestë-vallëzimi për profën në Prishtinë, pritet të mbahet në Vushtrri

Story i radhës

Петров: Причината за автобуската несреќата е човечка грешка и истрагата најверојатно ќе биде затворена

Të fundit nga